Tampa Bay Lightning

Tampa Bay Lightning to profesjonalna drużyna hokejowa z siedzibą w mieście Tampa na Florydzie. Założona w 1992 roku należy do Atlantic Division, konferencji wschodniej ligi NHL. Drużyna ze wschodu USA ma na koncie jeden triumf w Pucharze Stanleya – Lightning triumfowali w rozgrywkach w sezonie 2003/2004. Ekipa, której przydomek to “Bolts” swoje domowe mecze rozgrywa w Amalie Arena.

 

 

Nazwa “Lightning” nawiązuje bezpośrednio do miasta Tampa, które jest określane mianem burzowej stolicy USA. Interesującym faktem w historii Lightning jest występ pierwszej kobiety w historii w meczu ligi NHL, właśnie w barwach ekipy z Florydy. Kanadyjka Manon Rheaume zagrała w przedsezonowym meczu przeciwko St. Louis Blues.  

Wspomniany już Puchar Stanleya został wywalczony przez Lightning w najlepszym w ich historii sezonie 2003/2004. W serii play-off pokonali oni wtedy kolejno: New York Islanders (4-1), Montreal Canadiens (4-0), Philadelphię Flyers (4-3) aby w wielkim finale zmierzyć się z Calgary Flames. Po kapitalnym, siedmiomeczowym boju Lightning zwyciężyli 4-3 wygrywając decydujący mecz 2:1.

Drugi występ w finale Pucharu Stanleya nie zakończył się dla zawodników z Tampy powodzeniem. W pojedynkach wieńczących sezon 2014/2015 lepsi od hokeistów z Florydy okazali sie gracze Chicago Blackhawks.

Najlepszym graczem w klasyfikacji kanadyjskiej w historii klubu z Tampy jest Martin St. Louis, który na swoim koncie zapisał między innymi aż 588 asyst.

Pomimo świetnego osiągnięcia St. Louis najbardziej rozpoznawalnym oraz kojarzonym z Lightning graczem jest z pewnością Vincent Lecavalier. Wybrany w drafcie w 1998 grał w stroju z błyskawicą na piersi aż do sezonu 2013/2014. Jest najlepszym strzelcem w dziejach klubu i drugim najlepiej punktującym zawodnikiem.

Niedawny udział w finale Pucharu Stanleya udowodnił, iż Lightning wciąż zaliczają się do ligowej czołówki. Ich obecny skład to mieszanka rutyny z młodością. Z pewnością należy zaliczać ich do potentatów rozgrywek.  

Od 2006 roku Sports Events z dumą dzierży opinię najbardziej zaufanego brokera biletów wstępu na światowym rynku. Nie zwlekaj i już dziś zaplanuj swój pobyt na Florydzie.

Bądź tam z nami i wspólnie dopinguj drużynę Lightning!

 

Nie

Tampa Bay Lightning - najchętniej kupowane bilety 2014 -2015
Wydarzenie
Data
Cena
Zdobądź