SS Lazio

S.S. Lazio zostało założone w 1900 roku w stolicy Włoch - Rzymie. Stadiom klubowy Stadio Olimpico i jest w stanie pomieścić  72,000 fanów.

Lazio dwukortonie wygrało SerieA, ostatnio w  2000 roku, pod przywództwem  Svena-Görana Erikssona. Obecnie klub prowadzony jest przez  Vladimira Petkovića , który dołączył do klubu w 2012 roku. Petković zdobył z klubem pierwsze trofeum  w 2013 roku. W tym samym sezonie, Petkovic doprowadził drużynę do ćwierć finałów ligii europejskiej.

Lazio to drużyna dobrze znana i rozpoznawalna w europejskim footballu i wiele razy występowali podczas Champions League i Europa League. Lazio wygrali także Puchar UEFA i Super Puchar UEFA w 1999 roku.

Kluczowymi piłkarzami w Lazio są: brazylijski zawodnik występujący na pozycji środkowego pomocnika – Hernanes, niemiecka legenda Miroslav Klose, Mauro Zarate i Lorik Cana. Kapitanem drużyny jest Sefano Mauri.Ostatnio Lazio zatrudniło byłego napastinka Manchesteru United Louisa Saha. Klubowy bramkarz Federico Marchetti uznawany jest za najlepszego w Serie A.

Legenda AC Milanu , Allessandro Nesta, jest produktem drużyny młodzików Lazio. Kolejnymi kluczowymi byłymi piłkarzami są: Paolo Di Canio, Pavel Nedved, Roberto Di Matteo i Juan Sebastian Veron.

Klub ma swoich silnych rywali z Livorno i Neapolu, jednakże głównym rywalem klubu jest ich sąsiad z Rzymu. Ich rywalizacja jest jedną z największych w Europie a ich derby Derby della Capitale znane są jako niezwykle zawzięte ponieważ oba kluby mają swoich wielkich fanów.

Nie czekaj! Kup swoje bilety na mecz S.S. Lazio już dziś. Nasza wygodna forma dostawcy i wspaniałe ceny bez ukrytych opłat zapewnią pełną satysfakcję!

Nie

SS Lazio - najchętniej kupowane bilety 2014 -2015
Wydarzenie
Data
Cena
Zdobądź