Manchester City

Klub Manchester City został założony w 1880 roku, początkowo jako St. Mark’s. Klub zmienił nazwę na Manchester City w 1894. Swój pierwszy tytuł ligowy zdobyli w 1937 roku, a drugi w 1976 roku.

Mecze Manchester rozgrywane są na stadionie Etihad Stadium, na który przenieśli się w roku 2003. Stadion jest w stanie pomieścić 47,000 widzów, co czyni go piątym największym w Premier League. 

Nazwani jako The Citizens, City zawsze pozostawał w cieniu sąsiadów z Manchester, Manchester United. Klub spędził wiele lat w niższych ligach angielskiego footballu, do czasu kiedy awansowali do Premiere League w 2011 roku.

W 2008 roku City zostało kupione przez Abu Dhabi United Group, co sprawiło że stali się jednym z najbogatszych i najpotężniejszych klubów na świecie. W 2009 roku klub wynajął Roberto Mancini z Markiem Hoghes jako menadżerem. City zdobyli swoje pierwsze trofeum w 2011 roku, kiedy to klub zdobył puchar FA.

Bez wątpliwości największym osiągnięciem klubu w 2012 było wygranie Premiere League ze swoim rywalem Manchester United. Dzięki strzałowi Sergio Aguero przeciw Queens Park Rangersw 94 minucie, City zabezpieczyli swój pierwszy ligowy tytuł od 44 lat.

W następnym sezonie, City zostali usunięci z  Champions League na etapie grupowym w drugim z kolei sezonie. Klub stracił także tytuł ligowy na rzecz Manchesteru United, co kosztowało Roberto Mancini utratę pracy. Manciniego zastąpił Manuel Pellegrini, który bardzo szybko zatrudnił Jesus Navas i Fernandinho wzmacniając istniejąca drużynę, w skład której wchodzili już tacy piłkarze jak Yaya Toure, Sergio Aguero i kapitan Vincent Kompany.

Ze względu na ostatnie sukcesy City, Manchester United może obawiać się swojego rywala. Derby Manchester to obecnie największe zawody w Anglii. Oba kluby mają nowych menadżerów a Pellegrini ma nadzieję, że z nowymi rekrutami, City może odebrać United tytuł Premiere League.

Nie czekaj! Kup swoje bilety na mecz Manchester City już dziś. Nasza wygodna forma dostawcy i wspaniałe ceny bez ukrytych opłat zapewnią pełną satysfakcję!

Nie

Manchester City - najchętniej kupowane bilety 2014 -2015
Wydarzenie
Data
Cena
Zdobądź
International Champions Cup(Piłka nożna) Pekin, Chiny - Beijing National Stadium
25 lipiec 2016
20:00
International Champions Cup(Piłka nożna) Shenzhen, Chiny - Shenzhen Universiade Sports Centre
28 lipiec 2016
20:00