Florida Panthers

Panthers to drużyna hokejowa występująca w lidze NHL, która ma swoją siedzibę w Sunrise, niewielkim mieście leżącym w stanie Floryda, w okolicach Miami. Zespół założony w 1993 roku rywalizuje w Atlantic Division, oczywiście w konferencji wschodniej. Pantery rozgrywają swoje domowe mecze w BB&T Center otwartym w 1998 roku. Florida Panthers to drużyna z miasta wysuniętego najbardziej na południe spośród wszystkich ekip rywalizujących w lidze NHL.

 

 

Barwy klubowe to czerwona, złota, niebieska i biała. Symbolem klubu jest, jak łatwo się domyślić, pantera rzucająca się na swoją ofiarę. Drużyna z Florydy wzięła swoją nazwę od gatunku tych wielkich kotów, które endemicznie występują w regionie Everglades leżącym w pobliżu siedziby klubu. Klub jest mocno zaangażowany w działania mające na celu ochronę i przetrwanie ginącego gatunku.

Największym sportowym osiągnięciem Panter jest udział w finale Pucharu Stanleya w 1996 roku. Drużyna z Florydy przegrała wtedy z Colorado Avalanche. Na kolejny awans do fazy Play-Off fani Panthers musieli poczekać aż do 2012 roku, jednak już w ćwierćfinale konferencji wschodniej polegli w potyczce z New Jersey Devils.

Pomimo krótkiej historii, w barwach zespołu z Florydy grało kilku graczy, którzy na zawsze zapisali się na kartach historii ligi NHL. Bardzo duży udział w budowaniu klubu miał Scott Mellanby, strzelec pierwszego w dziejach gola dla Florida Panthers. W inauguracyjnym sezonie trafił on do bramki przeciwników 29 razy, ogółem zdobył 157 goli w 552 meczach rozegranych dla Panter podczas ośmiu sezonów gry.

Inna ważna postać w historii klubu z Sunrise to Olli Jokinen. Fiński hokeista ma na swoim koncie 188 bramek i 231 asyst zdobytych dla Panter.

Bardzo duży udział w największym sukcesie klubu, czyli dotarciu do finału rozgrywek w 1996 roku miał bramkarz John Vanbiesbrouck, który zakończył tamten sezon jako drugi najskuteczniejszy pod względem procentowym goalkeeper ligi.

Przez lata podporą bloku obronnego Panthers był Paul Laus, który w barwach drużyny z Florydy spędził całą swoją dziewięcioletnią karierę w lidze NHL.

Najwięcej występów z Panterą na piersi w historii ma jednak na swoim koncie inny defensor – Słowak Robert Svehla. Rozegrał on dla klubu z Sunrise aż 573 mecze.

Od 2006 roku Sports Events z dumą dzierży opinię najbardziej zaufanego brokera biletów wstępu na światowym rynku. Nie zwlekaj i już dziś zaplanuj swój pobyt na Florydzie.

Bądź tam z nami i wspólnie dopinguj drużynę Panter!

Nie

Florida Panthers - najchętniej kupowane bilety 2016 -2017
Wydarzenie
Data
Cena
Zdobądź
1.100100994110123.20.133.92