Boston Bruins

Boston Bruins

Bruins to profesjonalna drużyna hokejowa z siedzibą w Bostonie, w stanie Massachusetts. Należy do National Hockey League (NHL), gdzie rywalizuje w konferencji wschodniej w dywizji atlantyckiej. Klub został założony w 1924 roku i jest trzecią najstarszą drużyną w lidze, przy czym dwie starsze ekipy nie pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, co czyni z Bruins najstarszy team hokejowy w USA. W dotychczasowej historii Boston sześciokrotnie zdobywał Puchar Stanleya co daje im czwarte miejsce na liście najbardziej utytułowanych klubów ligi (ex aequo z Chicago Blackhawks). Miejscem rozgrywania domowych spotkań Bruins jest od 1995 roku obiekt TD Garden. Zastąpił on Boston Garden, który był domem Bruins przez 67 sezonów, od 1928 roku.

 

 

Podczas dokonywania wyboru nazwy drużyny jej General Manager Art Ross poszukiwał określenia łączącego zwierzęcą szybkość, zwinność oraz przebiegłość. W znany tylko sobie sposób Ross odnalazł połączenie tych cech w niedźwiedziach brunatnych, których staroangielskim określeniem jest właśnie “Bruins”.

Ekipa z Bostonu przeżywała wzloty i upadki, jednak jej bilans na przestrzeni wszystkich lat gry w NHL jest imponujący. Oprócz wspomnianych sześciu triumfów ligowych (1929, 1939, 1941, 1970, 1972, 2011) “Niedźwiedzie” czterokrotnie wygrywały swoją konferencję (1988, 1990, 2011, 2013), triumfowały też niemal trzydziestokrotnie w dywizji.

Listę legendarnych graczy klubu z Bostonu otwiera Robert Gordon “Bobby” Orr, jeden z najlepszych obrońców w historii ligi. Walnie przyczynił się on do zdobycia dwóch Pucharów Stanleya (1970, 1972) zdobywając zwycięskie gole w obu finałach. Orr był jednym z prekursorów zmiany w stylu gry hokejowych obrońców na bardziej ofensywny.

Kolejna z legend bostońskiego hokeja to Milt Schmidt. Reprezentował on żółto-czarne barwy w dwóch okresach – od 1936 do 1942 oraz od 1946 to 1955. Przerwa była oczywiście spowodowana wybuchem drugiej wojny światowej. Podobnie jak Bobby Orr, również i Schmidt pomógł Bruins w zdobyciu dwóch tytułów mistrzowskich (1939 i 1941).

Aubrey Clapper to z kolei pierwszy w historii ligi zawodnik, który rozegrał na jej taflach aż 20 sezonów (1927-1947). Dodatkowo wszystkie w barwach jednego zespołu – Boston Bruins. Inną ciekawostką dotyczącą tego gracza jest fakt, iż występował on w meczach gwiazd ligi NHL zarówno jako obrońca, jak i prawoskrzydłowy.

Od 2006 roku Sports Events z dumą dzierży opinię najbardziej zaufanego brokera biletów wstępu na światowym rynku. Nie zwlekaj i już dziś zaplanuj swój pobyt w Bostonie.

Bądź tam z nami i wspólnie dopinguj drużynę Niedźwiedzi!

 

 

 

Nie

Boston Bruins - najchętniej kupowane bilety 2016 -2017
Wydarzenie
Data
Cena
Zdobądź