Atletico Madryt

Jeśli jesteś typem romantycznego kibica musisz koniecznie okazać wdzięczność i szacunek Atletico Madryt.W sezonie 2013-2014 klub udowodnił, że pieniądze, choć są kluczowym czynnikiem w dzisiejszym futbolu, nie są istotą tego wszystkiego. Z połową, a czasem jedną czwartą budżetu, Atletico Madryt był w stanie wygrać mistrzostwa Hiszpanii (La Liga) i zająć drugie miejsce w Lidze Mistrzów. Tylko wtedy, gdy wyobrazisz sobie finansowe realia piłki nożnej, w pełni docenisz te niezwykłe osiągnięcia klubu.


Atletico Madryt został założony w 1903 roku. W 1911 roku klub przybrał barwy koszulek jako czerwono-białe pasy, które są użwane jako barwy klubowe do dziś. Ich pseudonim, Los Colchoneros (twórcy materaców) narodził się właśnie wtedy, ponieważ czerwone i białe pasy były powszechnie używane jako powleczki materaców w tamtych czasach.

Atletico Madryt jest jednym z największych klubów piłkarskich w Hiszpanii. Wśród listy trofeów jest 10 zwycięstw w La Liga, 10 zwycięstw w mistrzostwach Copa del Rey, 2 Superpuchary Hiszpanii , 1 zwycięstwo w Europen Cup Winners (turniej, który nie jest już rozgrywany), 2 tytuły UEFA Europa League i 2 Super Puchary UEFA.

Do niezwykłych momentów chwały w historii klubu w XX-tym wieku należą:
Zwycięstwo w La Liga w 1950 i 1951 roku z Helenio Herreira jako trenerem.

Początek 1960 roku, kiedy to klub zdobył tytuł Copa del Rey 2 razy z rzędu pokonując swojego największego rywala Real Madryt w dwóch finałach.
Zwycięstwo w Europen Cup Winners’ w 1962 roku i zajęcie drugiego miejsca w finale tego samego turnieju w 1963 roku.
Zajęcie drugiego miejsca w 1974 roku w European Cup.
Kolejne zwycięstwa w Copa del Rey w 1991 i 1992 roku.
Podwójne zdobycie tytułów Hiszpanii w 1996 roku.
Atletico Madryt zawsze rywalizował z tak wielkimi klubami jak Real Madryt i FC Barcelona. Najbardziej pamiętny skład to ten z 1970 roku, kiedy to klub zdobył wiele tytułów.

W skład klubu wówczas wchodzili: Luis Aragones ( później przez ok. 20 lat i na przełomie 4 różnych sezonów służył jako trener) , Elogio Garate i Javier Irureta .
Luis Aragones,to menadżer który doprowadził hiszpańską drużynę narodową do zwycięstwa w Euro 2008, wyróżnia się jako z najbardziej charakterystycznych postaci związanych z Atletico Madryt. Jako zawodnik, Aragones pobił rekord w ilości goli strzelonych dla klubu (173). Jako menadżęr utrzymuje rekord w ilośc zdobytych trofeów(8) . Najbardziej pamiętnym sezonem pod jego skrzydłami był sezon 1995-1996, w którym Atletico zdobyło oba tytuły krajowe i sezon 2001-2002, w którym doprowadził Atletico z powrotem do pierwszej ligi po tym, jak zostało zdegradowane. Jego śmierć w lutym 2014 zasmuciła wszystkich fanów Atletico.


Po długiej nieobecności w zdobywaniu trofeów, Atletico ponownie zaczęło zdobywać nagrody. Od roku 2010 zdobyło mistrzostwo Hiszpanii, 2 Puchary Hiszpanii, 2 Puchary UEFA Europa i 2 Superpuchary European. Z Diego Simeone jako menadżerem (jednym z zawodników w historycznym sezonie 1995/96), Atletico Madryt stał się poważnym rywalem dla Realu Madryt i FC Barcelony. Sezon 2013-2014 wyróżnia się jako jeden z najbardziej niezwykłych okresów w historii klubu, dzięki zajęciu drugiego miejsca Lidze Mistrzów i zdobyciu tytułu tytułu La Liga. Zwycięstwo hiszpańskiego Championship ( La Liga ), jest szczególnie godne uwagi, gdyż Atletico pokonał tak wielkie kluby jak Real Madryt i Barcelona, czyli kluby o wielkim budżecie i składzie złożonym z najlepszych i najdroższych zawodników.


W klubie debiutowali jedni z najlepszych napastników naszych czasów : Fernando Torres , Diego Forlan , Sergio Aguero , Radamel Falcao i Diego Costa . Stadionem klubu jest Vicente Calderon, jest w stanie pomieścić 54960 widzów. Klub ma się niebawem przenieść na nowy stadion, który pomieści 70.000 widzów.

Od 2006 roku Sports Events jest najbardziej niezawodnym broker biletów na rynku dzięki polityce "gwarantowania dostawy". Każde zamówienie jest obsługiwane przez jednego z naszych przedstawicieli w celu zapewnienia jak najlepszej obsługi klienta.

Nie czekaj! Kup bilety na Atletico Madryt już dziś poprzez Sports Events 365.

Nie

Atletico Madryt - najchętniej kupowane bilety 2014 -2015
Wydarzenie
Data
Cena
Zdobądź
International Champions Cup(Piłka nożna) Melbourne, Australia - Melbourne Cricket Ground
29 lipiec 2016,
20:00
od
266