Atlanta Hawks

Atlanta Hawks

Atlanta Hawks to drużyna ligi NBA ze stolicy stanu Georgia. Jastrzębie należą do Konferencji Wschodniej, dywizji Southeast. Ich domowym obiektem jest Philips Arena.Klub został założony w 1946 roku jako Tri-Cities Blackhawks. 5 lat później drużyna została przeniesiona do Milwaukee gdzie zmieniono jej nazwę na Hawks. W 1955 roku Jastrzębie przeniosły się do St. Louis, gdzie po trzech latach wywalczyły jedyne w historii klubu mistrzostwo ligi NBA. Ostatnie przenosiny, do Atlanty, miały miejsce w 1968 roku.

 

 

Hawks zajmują obecnie mało zaszczytne drugie miejsce w klasyfikacji zespołów, które posiadają najdłuższą serię sezonów w lidze NBA bez zdobycia mistrzowskiego tytułu – 57 sezonów bez triumfu. Najlepszy okres w historii klubu to czasy gry w St. Louis, kiedy to udało się zdobyć jedyne mistrzostwo w historii oraz czterokrotnie dotrzeć do wielkiego finału ligi. W zwycięskim 1958 roku Hawks pokonali w serii finałowej Boston Celtics 4-2. Później nastąpił okres posuchy, 48 lat bez przebrnięcia przez pierwszą rundę playoff. Przełamanie nastąpiło w ubiegłym roku, kiedy to Hawks okazali się rewelacją sezonu.

Najlepszym strzelcem w historii klubu jest Dominique Wilkins. „Human highlight film” jak go nazywano doskonale łączył w swojej grze wspaniałe zagrania na parkiecie z elementami show. Podczas całego okresu gry w barwach Hawks (12 lat) zdobywał średnio 26,4 punkta na mecz. Najlepszy pod tym względem był dla niego sezon 1986, kiedy to okazał się najlepszym strzelcem całej ligi ze średnią 30,3 punkta na mecz. Wilkins to dziewięciokrotny uczestnik Meczu Gwiazd oraz dwukrotny triumfator konkursu wsadów rozgrywanego podczas tej imprezy.

Inną ważną personą w historii Hawks jest Bob Pettit. Przez całą swoją zawodniczą karierę reprezentował on barwy Jastrzębi, najpierw w Milwaukee a później w St. Louis. Dwukrotnie otrzymał nagrodę dla najlepszego gracza ligi NBA. Jego średnia punktów zdobywanych w meczu w ciągu całej kariery jest imponująca – 26,4, co plasuje go na siódmym miejscu w klasyfikacji wszechczasów. To właśnie Pettit poprowadził Hawks do jedynego w ich historii mistrzostwa ligi.

Kolejny bardzo skuteczny gracz w historii teamu z Atlanty to Lou Hudson. Występował on w koszulce Jastrzębi w latach 1966-1977. Zawodnik o pseudonimie „Sweet Lou” wyróżniał się niespotykanym feelingiem oraz wrodzonym talentem rzutowym. Regularnie kończył sezon w czołówce najskuteczniejszych graczy pod względem procentu celnych rzutów z gry.

Niski skrzydłowy Cliff Hagan, sześciokrotny uczestnik Meczu Gwiazd oraz jeden z prekursorów rzutu hakiem to kolejna wielka gwiazda, która zapisała się w historii Hawks. W ciągu 11 sezonów gry zdobywał średnio 18 punktów na mecz, przełamanie nastąpiło w roku 1967 kiedy to zakończył sezon ze średnią ponad 20 punktów walnie przyczyniając się do zdobycia mistrzowskich pierścieni.

Od 2006 roku Sports Events z dumą dzierży opinię najbardziej zaufanego brokera biletów wstępu na światowym rynku. Nie zwlekaj i już dziś zaplanuj swój pobyt w Atlancie.

Bądź tam z nami i wspólnie dopinguj odradzającą się drużynę Jastrzębi!

 

Nie

Atlanta Hawks - najchętniej kupowane bilety 2016 -2017
Wydarzenie
Data
Cena
Zdobądź
0.6731610298156723.20.44.54