FC Porto

Futebol Clube do Porto lub w skrócie Porto, to portugalski klub założony w  1893 roku. Klub nazywany jest  the Dragons i jest jednym z klubów  “Big Three” w Portugalii,  razem z Benficą i Sporting Lisbon. Tradycyjnymi barwami klubu są niebieski I biały.

Porto jest jednym z zaledwie dwóch stron, które dwukrotnie wygrały Champions League, ostatnio w roku 2004. Klub 27 razy zdobył tytuł ligii krajowej, Primeira Liga i 16 razy Puchar Portugalii. Do pozostałych trofeów klubu należą Puchar UEFA Winners’ Cup i Puchar European Super Cup.

Klubowym stadionem jest Estádio do Dragão, który został otwarty w roku 2003. Stadion ten jest w stanie pomieścić  50,000 widzów i był jednym ze stadionów na którym rozgrywały się mecze podczas UEFA Euro 2004.

W 2002 roku klub ogłosił José Mourinho swoim menadżerem. Na przestrzeni 3 lat pracy w klubie doprowadził drużynę do drugiego w historii tytułu Champions League w 2004 roku.

W latach 2012-13 Porto ukończył jako champion Primeira Liga. Napastnik Jackson Martínez ukończył sezon jako klubowy top strzelec. Obecnie klubem zarządza Paulo Fonseca, który przejął pieczę nad klubem od Vítora Pereira w 2013 roku. Kluczowymi menadżerami klubu byli: obecny menadżer Tottenham’u - André Villas-Boas i Bobby Robson.

Kapitanem Porto jest argentyński pomocnik Lucho González. Pomimo tego, że ostatnimi czasy klub sprzedał  kluczowych zawodników takich jak  Radamel Falcao i Hulk, Porto nadal posiada bardzo silny skład. Kluczowymi zawodnikami klubu są m.in.: Jackson Martínez, Silvestre Varela, Steven Defour i Nicolás Otamendi.

Dla Porto grali także tacy zawodnicy jak: Deco, Pepe, Ricardo Quaresma, Raul Meireles i Bruno Alves.

Nie czekaj! Kup swoje bilety na mecz Porto już dziś. Nasza wygodna forma dostawcy i wspaniałe ceny bez ukrytych opłat zapewnią pełną satysfakcję!

Nie

FC Porto - najchętniej kupowane bilety 2014 -2015
Wydarzenie
Data
Cena
Zdobądź