Emirates Cup

Emirates Cup to turniej przedsezonowy organizowany corocznie przez Arsenal Londyn od momentu przeprowadzki Kanonierów na Emirates Stadium w 2007 roku. Jedynym wyjątkiem był rok 2012 kiedy to w stolicy Anglii odbywały się letnie Igrzyska Olimpijskie. Tegoroczny Emirates Cup zostanie rozegrany 26 i 27 lipca.

Każdego roku trzy silne zespoły przyjeżdżają do Londynu aby uczestniczyć w weekendowych zmaganiach. Gospodarze zwyciężyli jak dotąd w trzech edycjach Emirates Cup – inauguracyjnej w 2007, a także w 2009 i 2010 roku. Oprócz Kanonierów triumf w tej prestiżowej imprezie mają na koncie również kluby: Hamburger SV (2008), New York Red Bulls (2011), Galatasaray Stambuł (2012) oraz aktualni posiadacze pucharu, hiszpańska Valencia.

Formuła turnieju jest bardzo interesująca i rzadko spotykana. Każda z czterech uczestniczących drużyn rozgrywa jeden mecz w sobotę i jeden w niedzielę. Zwycięstwo nagradzane jest trzema punktami a remis jednym, dokładnie tak jak w zmaganiach ligowych. Ciekawostką jest fakt nagradzania punktem również każdej zdobytej bramki. Dzięki temu turniej jest bardzo interesujący a piłkarze prezentują otwarty futbol dążąc do zdobycia jak największej ilości goli. Jeżeli ilość zdobytych punktów oraz bramek będzie równa dla dwóch lub większej ilości zespołów, zwycięzcą turnieju zostanie drużyna, której piłkarze oddadzą najwięcej celnych strzałów na bramkę rywali. Dzięki takiemu regulaminowi turnieju wiele goli oraz ofensywny futbol są gwarantowane.

W tegorocznej edycji Emirates Cup wezmą udział: Olympique Lyon, Villarreal, VfL Wolfsburg oraz oczywiście gospodarze, Arsenal Londyn. Rozpiska meczowa prezentuje się następująco:

Sobota: Wolfsburg – Villarreal, Arsenal – Olympique

Niedziela: Olympique – Villarreal, Arsenal – Wolfsburg

Faworytem turnieju wydają się być gospodarze, którzy posiadają najsilniejszą kadrę. Zwłaszcza formacje ofensywne Kanonierów, w których prym wiodą Alexis Sanchez, Oliver Giroud czy też Theo Walcott robią wrażenie.

Najważniejszym żądłem francuskiego Olympique Lyon powinien być z kolei Alexandre Lacazette, zdobywca 27 goli w 33 meczach minionego sezonu.

Villarreal to szósta drużyna poprzedniego sezonu Primera Division. Pomimo braku spektakularnych nazwisk w składzie ekipa ta jest groźna dla każdego przeciwnika, o czym miały okazję przekonać się hiszpańskie potęgi. Najskuteczniejsi strzelcy tej ekipy to Luciano Darrio Vietto oraz Gerard Moreno.

Ostatni z uczestników wydaje się mieć największe szanse na pokrzyżowanie szyków gospodarzom. Wolfsburg ma za sobą fantastyczny sezon a przyszłość tej młodej wiekowo drużyny rysuje się w jeszcze jaśniejszych barwach. Wygranie 20 z 34 spotkań Bundesligi z pewnością ma swoją wymowę. Największe gwiazdy ofensywy Wilków to Bas Dost i Kevin de Bruyne, o którego już dziś pytają największe europejskie potęgi.

Po zebraniu wszystkich faktów w jedną całość wniosek nasuwa się tylko jeden – ostatni weekend lipca w północnym Londynie będzie bardzo gorący, niezależnie od pogody. Przygotowania do nowego sezonu powoli rozkręcają się na dobre. W jakiej formie znajdują się przedstawiciele poszczególnych lig europejskich? Przekonamy się już pod koniec lipca. Bądźcie tam z nami!

Nie

La Liga (Liga BBVA) teams
Emirates Cup - najpopularniejsze bilety
Wydarzenie
Data
Cena
Zdobądź